אוריקולותרפיה

ניווט באתר

יצירת קשר

המקובלים 5 הרצליה, 46447
טלפון: 09-9503273, 09-9552045
אימייל: [email protected]

כיצד מטפלים


באופן כללי, מטפלים בפתולוגיות הקשורות לתחושה בצד החיצוני של האפרכסת, ואילו בצד הפנימי מטפלים בפתולוגיות הקשורות למוטוריקה. שתי האוזניים מתפקדות באופן שונה זו מזו, כתלות בצד הדומיננטי (בדרך כלל ימין דומיננטי באנשים ימניים והפוך) ולכן כל אוזן מטופלת באופן ספציפי.
 
בדרך כלל נהוג להשתמש בסיכות באורך וקוטר מילימטר אחד (ראה תמונות), המוכנות לשימוש במתקן החדרה המאפשר חדירה נוחה לאוזן. הסיכות סטריליות, לשימוש חד פעמי. לפני הדיקור באוזן, מנקים את האזור באלכוהול ואין כל חשש לזיהום. לאחר הדיקור שמים מי-חמצן על האזור המטופל. מי החמצן מגבירים את השינויים הפוטנציאליים בפעולה האלקטרו מגנטיים באוזן. עצם החדרת הסיכה אינו מלווה בכאב, אך כאשר מטפלים במחלה אקוטית המלווה בכאב, ניתן לחוש בכאב הנמשך דקות ספורות לאחר הדיקור. לעיתים מופיעה אדמומיות ותחושה של חום באזור הדיקור או בכל האוזן. תופעות אלה נעלמות לאחר דקות ספורות.
 
הסיכות נופלות מעצמן, אחרי מספר ימים או שבועות. אין חשש לחדירת הסיכה לתוך האוזן וזאת בשל השדה החשמלי של האוזן. ניתן להתקלח עם הסיכות ללא כל בעיה. הדיקור אינו משאיר כל עקבה באוזן. לא מומלץ לשחות כל עוד הסיכות בתוך האוזן ולא ניתן לשים עגילים באוזן המטופלת.
 
בדרך כלל חוזרים על הדיקור כל מספר שבועות או חודשים, תלוי בסוג הטיפול.
 
 סקירה היסטורית אודות האוריקולותרפיה.